News
News

Szczęśliwa 13 – czyli 13 niezbędnych narzędzi dla drukarni online


Chcąc sprzedawać w Internecie warto się przygotować, aby nie zaskoczyła nas ogromna konkurencja. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy 13 narzędzi dla drukarni online, które ułatwią walkę na nasyconym rynku.

#1 Web to Print – dedykowany drukarniom system umożliwiający sprzedaż online. Systemy Web to Print oprócz sprzedaży ułatwiają proces produkcji oraz realizacji zamówienia.

#2 Kreator Key2Print – proste w użyciu narzędzie do projektowania zintegrowane z Twoim sklepem. Aplikacja umożliwia klientowi przygotowanie projektu bez wychodzenia ze strony drukarni.

#3 Google Analytics –  elementarz ecommerce. Program monitoruje ruch na stronie. Usługa Google Analytics nie tylko umożliwia pomiar wielkości ruchu i liczby konwersji, ale również zapewnia bieżący wgląd w to, jak użytkownicy korzystają z Twojej witryny, jak do niej dotarli i co możesz zrobić, by chętnie do niej wracali.

#4 HotJar – proste narzędzie ułatwiające analizę ruchu na naszej stronie. Idealne uzupełnienie dla Google Analytics.

#5 Google Alerts – podstawowe narzędzie do monitoringu treści w Internecie. Ustaw alert związany z Twoją marką, a system poinformuje Cię kiedy ktoś wspomni o Twojej firmie.

#6 Google Keyword Planner – sprawdź potencjał Twojej branży w wyszukiwarce Google. Narzędzie pokazuję popularność fraz wprowadzanych do wyszukiwarki. Wykorzystaj narzędzie i dowiedz się jakie produkty są najbardziej konkurencyjne.

#7 Google Moja Firma – bezpłatna wizytówka w Google. Zaprezentuj swoją firmę w Google. Wyświetlaj informacje o swojej firmie w wyszukiwarce i Mapach Google – godziny otwarcia, numer telefonu czy trasę dojazdu.

#8 Facebook – medium którego obecność nie można traktować jako dodatek. Odpowiednia ekspozycja Twojej marki w tym kanale to nie tylko sposób na dotarcie do nowych odbiorców, ale także podstawowy parametr pozycjonowania Twojej strony w Google.

#9 Linkedin – międzynarodowy serwis społęcznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Daj się znaleźć na biznesowej mapie świata.

#10 Chat online – narzędzie usprawniające obsługę klientów na naszej stronie internetowej. Nie pozostawiaj klienta bez odpowiedzi!

#11 Callpage – nawiąż szybki kontakt z klientem, aby pomóc mu w dokonaniu zakupu. Ułatwia kontakt telefoniczny, dodatkowo może nagrywać rozmowy a także prowadzić analitykę połączeń telefonicznych.

#12 WordPress – zbuduj bloga dla swojej drukarni. Blog to dobry wstęp do kampanii content marketingu. Sprzyja dobremu wizerunkowi firmy, a także ukazuje wiedzę i zaangażowanie w biznesie.

#13 Freshmail – proste i intuicyjne narzędzie do email marketingu. Wystarczy skorzystać z jednego z dziesiątek szablonów, uzupełnić go własną treścią i uruchomić pierwszą kampanię mailową.
Zgadzasz się z nami? Masz pomysł na coś jeszcze? Napisz do nas z Twoim pomysłem. Dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody.

Zgadzasz się z nami? Masz pomysł na coś jeszcze? Napisz do nas z Twoim pomysłem. Dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody.


Key2Print | Ekspert ds. Public Relations

View Comments