News
News

5 kroków do wdrożenia Web to Print w Twojej firmie


5 kwietnia w Czechach odbyła się konferencja Dscoop. KEY2PRINT reprezentował Dominik Szulim. Tematem wystąpienia było kompleksowe wdrożenie Web to Print dla firm. Uczestnicy konferencji Dscoop to zaangażowani i pełni pasji ludzie, dążący do progresu w branży druku. Podczas konferencji uczestnicy dzielili się swoją wiedzą i wymieniali doświadczenia. Takie spotkania wnoszą nową wartość w rozwój rynku poligrafii na świecie.

Przeczytajcie poniżej o czym mówiliśmy podczas konferencji.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu wypracowanym z klientami opracowaliśmy schematy, które ułatwiają wdrożenie systemu Web to Print. Poniżej przedstawię kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę. Proszę odpowiedź sobie na postawione pytania a przekonasz się, czy Twoja firma jest gotowa na zmianę?- relacjonuje Dominik Szulim- CEO Key2Print

1. Fundamentalnym pytaniem jest – Dlaczego chcesz wdrożyć Web to Print?

Najbardziej popularnymi celami są:

  • automatyzacja procesów wytwórczych – jest to z pewnością korzyść na poczet  oszczędności finansowych oraz ułatwienia komunikacji z klientami
  • otwarcie się na nowe rynki i klientów, często związane z  rebrandingiem marki

2. Jaka jest Twoja strategia?

Na etapie przygotowań musisz  odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Jaki rodzaj biznesu chcesz prowadzić? Co jest twoją przewagą konkurencyjną? Czy chcesz drukować tanio a dużo, czy mniej, ale produkty luksusowe. Decydując się na Web to Print powinno się odczuwać czego się chce, być zdeterminowanym na zmiany. Mieć świadomośc z tego, że strategia musi być unikalna.

3. Jakim dysponujesz budżetem?

Wdrożenie jest jedną ze składowych systemu Web to Print – może być najmniejszym kosztem. Uczulam, że mogą pojawić się koszty z wydzieleniem zespołu wdrożeniowego czy marketingowego. Ale jest to konieczne, aby osiągnąć widoczność w internecie. Im bardziej konkurencyjny rynek, tym wyższy koszt pozyskania klienta.

4. Kiedy jest najlepszy czas na wdrożenie?

Odpowiadając na to pytanie należy wziąć pod uwagę, że Web2Print to nie projekt na tydzień. Trzeba przygotować skrupulatnie plan działania, który zakłada sekwencję działań. To musi być świadoma decyzja, biorąc pod uwagę wiele aspektów takich jak np. sezonowość.

5. Jaki zespół ludzi potrzebujesz?

Na sukces nowej marki musi pracować sztab ludzi, składający się z trzech działów wzajemnie się ze sobą komunikujący i tworzący zgrany team

  • dział handlowców
  • dział technologów
  • dział marketingowy

Naprawdę warto  sumiennie odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, przemyśleć je. Spisać wszystko, aby zweryfikować w którym miejscu jesteśmy, w którym powinniśmy być i jakie mamy dalekosiężne plany. Mówiąc w skrócie Właściciel firmy czy Zarząd drukarni powinien stworzyć realny Plan Biznesowy, aby zrealizować cel sukcesywnego wdrażania Web to Print dla drukarni .  


Key2Print | Ekspert ds. Public Relations

View Comments