Web to Print
Web to Print

Outsourcing usług marketingowych. Dlaczego warto powierzyć to specjalistom?


Bardzo często spotykamy się z pytaniami ze strony naszych klientów. Co z obsługą marketingową? Lepiej ją zlecić profesjonalistom czy robić to samodzielnie? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytanie, a także określić od czego to zależy.

Duża dostępność narzędzi usprawniających działania marketingowe w Internecie spowodowała, że coraz więcej firm decyduje się na samodzielnie prowadzenie kampanii. Jakie zatem korzyści wynikają ze zlecenia marketingu agencji?

Szybkość wdrożenia – doświadczenie specjalistów.

Mimo ogromnej ilość poradników, szkoleń i książek dostępnych za darmo to właśnie doświadczenie czyni pracę specjalisty od marketingu skuteczną. Lata pracy nad różnymi kampaniami, w różnych branżach czyni agencje marketingowe elastycznymi i szeroko-patrzącymi specjalistami. Zauważają oni często wiele rzeczy, na które nie zwraca się uwagi. Taka wiedza pozwala im na szybkie uruchomienie kampanii. Zlecenie zewnętrznej firmie pozwala nam także uniknąć błędów typowych dla początków działań marketingowych. Działając samodzielnie trzeba mieć pewność, że błędów nie unikniemy.

Ze względu na charakterystykę branży poligraficznej i jej specjalistyczny charakter przy wyborze agencji marketingowej należy zwrócić uwagę na to czy firma realizowała kiedyś kampanie dla podmiotu z branży. Zdecydowanie przyśpieszy to szybkość uruchomienia kampanii. Współpraca z podmiotem, który realizował kampanie w tej samej branży może nam także przynieść ciekawe informacje o efektach realizowanych kampanii.

Oszczędność czasu

Czas. Większość z nas chciałaby, aby doba trwała nie 24 godziny, ale co najmniej 36. Niestety szans na to nie ma, dlatego musimy nasze zadania ograniczać i priorytetyzować. Mimo najszczerszych chęci ciężko jest połączyć role zarządcze,  handlowe i marketingowe właściciela drukarni. Oszczędność naszego czasu to zatem kolejna korzyść wynikająca ze zlecenie obsługi marketingowej specjaliście.

Oprócz czasu, który należy poświęcić na przygotowanie kampanii trzeba pamiętać, o tym że samo prowadzenie kampanii jest bardzo czasochłonne.

Większa skuteczność kampanii

Kampania będzie skuteczna jeżeli często będziemy analizować jej wyniki i dostosowywać parametry do informacji zwrotnej otrzymanej z rynku. To wymaga czasu i odpowiednich umiejętności analitycznych. A jak dokonać analizy bez znajomości odpowiednich benchmarków? To kolejna wartość przemawiająca za zleceniem zewnętrznej firmie usług marketingowych. Takie firmy mogą porównać wyniki prowadzonej kampanii z innymi przeprowadzanymi wcześniej i szybko wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Czy zatem warto? Każdy przypadek wymaga indywidualnej kalkulacji. Jednakże szereg przedstawionych powyżej korzyści powinien nas zachęcić do głębszych analiz.

Macie uwagi bądź pytania dotyczące powyższego tematu? Napiszcie do nas: marketing@key2print.com

Interesuje Cię rozwiązanie Key2Print zadzwoń: +48 22 100 6995


Key2Print | Ekspert ds. budowania wizerunku w mediach nowoczesnych.

View Comments